Bir ömre dair

2008-12-18 06:06:00
Bir ömre dair,

Doğumla başlayıp, ölümle sonlanan.Yanlış yolların insanların,adımların kurbanı...
Acısıyla mı öğrenmek gerekiyor öğrenmeyi , yoksa acıda mı bir yalan. Gözyaşı olmadan bitmez mi hiç bir duygusal hikayenin sonu, ya da kalp kırılmadan..

Zamana inat yavaş geçişleridir saniyelerin insanı çıldırtan.Durmaksızın ileriye yönelten..
Her çıldırışta bir kayboluş yaşanandır, ömür heybesinde. Unutmak istediğine doldurduğundur katık niyetine.

Oysaki hiçtir hesabını tuttugun kazandıkların, kaybettiklerine denk dahi düşmez elinde tuttukların. Tutamadıklarına engeldir sarfettiklerin. Ruhsuzluktur devamlı kürekle temizlediğin ,çamurlu yollardan.

Temizlerken kirlettiğin...

Sen'dir ömür, bir ben boyu yaşanan. Umutla beklediğin ama umudunu yitirdiğin sonuçtur sınavdan alınan. Herşey üstüne gelir yüklenir, sen süslendikçe süslerin dökülür ne de olsa eşşeğe altın semer vursan da eşşek yine eşşektir.

Alınan nefes kadar gelip geçici bir ömür. Bir ömür boyu denenlerde böylesi bir yalanın kurbanı işte.Yalan insanı kavuruyor, günahını işledikçe.Sonu gelmez bir fırtına yaka paça götürürken sevdiklerini, günahların çaresiz bırkıyor bileklerini...

Yürek ister durdurabilmek kendini.Cesaret ister . Ama başarmak.. İşte inanç ister. İnanmadıktan sonra yoktur yapabileceğin. Güvenmedikten sonra yoktur güvenebileceğin.
Ben bir yerler de "o" olmadıktan sonra , bizlik çoğalmaya devam edecektir ikiyüzlülüğünde.Yaşamda bakar utanmadan ikiyüzüyle.

Denemek...Yeter mi bilinmez ama kayıplarınca anlarsın belki yetip yetmeyeceğini. Bir hiç uğruna bırakmak , bıraktığını fark etmemek.. Oturup düşün/me/mek yaralamaz mı seni?

Ömür benim ömrüm demek değil bir ömrü devam ettirmek. Ona katabildiğinle büyütebildiğinle belirlenir sınırları krallığının. O krallığı yönetmektir maharet ne farkeder ömrün içinde yalnız kalmışsın.

Geriye doğru saymak değil geleceğini oluşturmak.Gerilerden gelir bugünlere ilettiklerin.Ve devam eder seninle götürebildiğin.Götürebildiğin diyorum çünkü getirdiklerini taşıyabilmek aşabileceğinden çok büyük dağları andırabilir. O dağlarıda sen oluşturmuşsundur yaptıklarınla.Kendi kendini aşmak olasa gerek bu dedikleri bir sonraki adımında.

Sonrayı görmeden bir ömre dair masalı  anlatılan.MAsallar hep mutlu sonlar bitirmiş eskiler belki buda onlardan. Bilinmez. Bir kırık hüzün yoldaşındır senin , bir nefeslik mutluluk katığındır senin.Pişmanlık...Sorma... KAderindir alnına yazılan.

Elam Mnelam / Bir 'şaşkın'ın notları
18 Aralık,2008 ,Perşembe
06:35

0
0
0
Yorum Yaz