Dareyn Dergisi 32. Sayı

2010-12-07 17:37:00Dareyn Dergisi / Aylık E-Dergi
Her ayın 7'sinde

Dareyn Dergisi 32.Sayıya girmek için TIKLAYIN!

Dareyn Dergisi anasayfa!

Sevgili Dareyn okuyucuları,

Şefkat kucağında, duygu ocağında yazıyoruz bu sayıda. Zaman zaman anne kucağı zaman zaman baba ocağı, zaman zaman özlem sancağı şefkat.Nelere çare olmuyor ve nelere yol açmıyor kim bilir. Güzelliğin süsü şefkat. Zamanın en dürüst sözü şefkat. İnsanın en temiz yüzü şefkat.

Rüzgarını gülden alan, ısısını sevgiden bulan, Ruhun güneşi, baharı, gurbeti şefkat. Nasıl işlersen işle kendisine bağlayan, bağlanılan ötesine ve sonrasına.

Anne kucağı şefkat dedik, anne kucağıdır her evladın saklanma yeri. Baba ocağıdır dedik şefkat, cesaret yeridir çünkü, destek bulur evlat. Özlem sancağı dedik şefkat, Bulunamayınca eksikliği hissedilendir çünkü, olmayınca insanı hüzünlere hapsedendir çünkü. Güzelliğin süsü şefkat, onu taşıyan kötülü düşünemeyecek kadar güzeldir de ondan. Zamanın en dürüst sözü şefkat, hangi varlik görülmüşki içinde bu hissi barındırıpta yalana başvurabilmiş, karşısındakini kandırmayı göze alabilmiş?

İnsanın en temiz yüzü şefkat. Çünkü insanoğlu doğuştan itibaren güzele, sevgiye hasrettir. Daha bir şey bilmezken gördüğü şefkatle büyür, öğrenir, karşılığını vermek iste gördüğü karşılığın. Sevmek ister sevildiği gibi.

Her yeni anda, her yeni günde, her yeni ayda, her yeni yılda şefkat doldursun yüreklerinizi. Şefkat Gül'den bir inci, cennetin kucağına giden yollardan sadece bir tanesi. Kimseye olmasa dahi kendi benliğine insanın en candan yardımcısı.

Bir yeni yıla daha adım atıyoruz bugün, Hicri yeni yılınız bereket getirsin ve inşallah yüreklerinzde şefkati dillendirsin, dillenen gönüllerin coşkulandırsın.

SAADET-İ DAREYN içinde yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

Elam E. Doğan

0
0
0
Yorum Yaz