Dareyn Dergisi 35. Sayı

2011-03-08 17:59:00Dareyn Dergisi / Aylık E-Dergi
Her ayın 7'sinde

Dareyn Dergisi 35.Sayıya girmek için TIKLAYIN!

Dareyn Dergisi anasayfa!


Sevgili Dareyn okuyucuları,

Vazgeçmek diyoruz bu sayımızda.

Bırakışlarımızın izinde dönüşler yapıyoruz. Neden vazgeçer insan, vazgeçmek kolay mıdır? Yoksa kolay numarası mı yapılmaktadır?. Zorsa neden zordur. İnsanoğlu yokuşa sürmeyi sevdiğinden mi. Yoksa şartlar mı? Ya da hiç mi?

Korkaklık belki vazgeçmek, ve aslında kabullenmek. Tam zamanında gelen biri kimi zaman, ve gitmesini bilmedikçe yüreği yaralayan. Tekrar yamanamayacak bir söküğe dönüşüyor insan, vazgeçme sevdasına tutulduğu an.

Bir çok neden sıralamayı mümkün kılar, sebeplerin birer bahane olduğunun bilincinde olduğu halde. Oysa vazgeçiştir sadece bu. Yenilgidir.

Gerçek bir yenilgi.

Ve insan hep sevdiği şeylerden feragat eder. Vazgeçer. Kaybeder. Oysa kaybetme korkusundandır bu vazgeçişler. Hayatın acemi şöförleridir vazgeçenler. Kaza yapma korkusuyla ilerleyemeyen.

Bu yüzden hep yenilir vazgeçenler. Çünkü bir sonraki adıma ulaştıracak cesaretide beraberinde götürmüştür kaybedilenler.

Bir de vazgeçmeyenler... Devam edenler... Yarına heves etmeye güç yetirenler. Kazanmayacaklarını bilseler bile umut vaat edenler...

Vazgeçilmeyenler... Var mı böylesi tutunulabilenler?

Her zaman tutunabileceğimiz el olarak kalmanız duasıyla ve

SAADET-İ DAREYN içinde yollarımızın kesişmesi dileğiyle…

Elam E. Doğan


0
0
0
Yorum Yaz