KaDıN

2011-07-11 02:30:00

Şarkılar seni söyler, dillerde nâme adın.

Anlatır her şey seni. Yokuşlara inilen merdiven misali, bir götürüş kucakladığın. Amin deyiş edilen duaların, özüne bedliğine bakmadan. Kabulleniş. Kalbe ziyan, ömrü heba ediş. Akla zarar söylenti, bir ıslık dudakların hafiften estirdiği. İyi niyetlere gebe kötü huylu çocukların yetiştiği... Dün bugün ve yarın. Koca bir karmaşa ... Tüm renkelerin birleşerek elde ettiği. Siyahsın sen. Her şeyi örten bir karanlık.

Sen kadın...
Aşk gibi, sevdâ gibi, huysuz ve tatlı kadın

Hem acı hem tatlı... Hem güzel hem çirkin. Hem özel hem sıradan...

Yudum yudum beklenen hayatın kaçırıldığı durakta. Örgü örgü salınmış, kendi edasında savrulan saçlarınla. Bir bir çözülmeye mahkum ruha... Eziyet ediyor, kimi zaman mutluluğu hediye ediyorsun. Riyakarlığın yeni yüzümü bu yoksa. Yoksa yanlışmı anlaşılıyorsun. Yoksa varsa değil çoğu zaman hatayı sen yapıyorsun. Bilmeden kendini sevenlerinle beraber uçuruma sürüklüyorsun. Ölmekten mi öldürmekten mi kaçışın? Her şeyi ziyan ediyorsun.

Etme kadın...
Aşk gibi, sevdâ gibi, huysuz ve tatlı kadın

Kendinle kal. Yalnızlığın hiç bırakamayacağın beraberliğin olsun. Dokunma yüreklere, incitme kadın. En kırılgan yüreğe sahipken yaradılıştan, kırma yürekleri. Şarkılar seni söylemeye devam edecek, huysuzluğun ebed.

Kaybetme kadın...
Kaybetme sana değer verenleri kendinle.

Sonunda kaybedebileceğin bir yalnızlığında kalmayacak.

Kaybetme...

Yazan : Elam E. Doğan

0
0
0
Yorum Yaz