Karışık kuruyemiş...

2011-07-02 22:42:00

 

Kuruyemiş tadında hayat. Karışık kuruyemiş hemde. Her türlüsünden tat var içinde. Kimi zaman içi boş çıkan çekirdekler mi dersiniz, yoksa bozuk çıkanlar mı. Bazen dışı kaplanmış leblebiler çıkıyor şansınıza. Bazense fıstıklar... Kimi tuzlu kimi kavrulmuş. Kimi yabancı gelir size.

Bazılarını seçersiniz içinden yemişlerin. Öncelik verdiklerinizdendir onlar. En sevdiklerinizdir. Ve hep en sona kalır sevmedikleriniz. Uzak durduklarınız. Kızar anneniz ayırma onları, ağlar arkandan. Ama yine de insan bu söz geçirmek kolay mı?Kalır tabakta (hayatta) onlar.

Bir avuç alırsınız elinize bazen öyle atıştırmak için balkonda. Bir yandan hayatı izler bir yandan hayatı yersiniz aslında farkında olmadan. Yere düşer bir kaç tanesi farkında olmadan. Kaçırdığımız fırsatlar gibi. Tadını alamayacağımız bir kaç tanesi kaçıp gider parmaklarınızdan. Siz devam edersiniz geri kalanlarla.

Karışık kuru yemiş tadında hayat, yedikten sonra kurutuyor . devamlı bir başka şeye ihtiyaç hissettiriyor. Ama kendinden de vazgeçirtmiyor. Öyle bir şey bu hayat. Karışık. Türlü türlü tatlar türlü türlü yaşamlar.

Bazen acı bir tat gelir aldığınız yemişten.  Tüm isteğiniz kaçar. Ağzınızın tadı bozulur. Devam etme isteğiniz kaçar. Bir bardak su içersiniz üstüne. Tat biraz yumuşar. Sonra tekrar kaldığınız yerden devam edersiniz yemişinize.

Ta ki bitene kadar.

Elam E. Doğan

Bir şarkıdan, bir nakarat... Önce müziği kapatın ama... wink

0
0
0
Yorum Yaz