Ramazan Güzeldir

2011-08-01 12:03:00

Selamun Aleykum,

Bir ramazana daha giriş yaptık, Allah sonuna ulaşmayıda nasip etsin cümlemize inşallah.

Ne güzel dönem şu dönem, keşke insanlar bu dönemde yaptıkları müslümanlığı (!) her dönemde yapsalar. Belki daha güzel bir mevkide olurduk şimdi..

Bu sene de Tele-Davulculuğuma başlamış bulunmaktayım... Seviyorum bu mesleği. Bir sahur grubum var, kalabalıkla başlamak güzel oluyor. Tele-Davulculuk kendi uydurduğum bir kavram, maksat muhabbet olsun, olurda uyanamayn olursa mesaj sesini duysun... Hem uyansın, hemde gülsün...

Bugün ramazanın birinci günü,
GÜMBEDE GÜM
Geldi davulcuların gülü,
GÜMBEDE GÜM
Atlamasın sahur öğünü,
GÜMBEDE GÜM
Öterken Elam bülbülü...
GÜMBEDE GÜM GÜM DE GÜM GÜM

Dedim ya maksat muhabbet olsun... İlk manimiz böyleydi gece.. Güzellikler getirecek inşallah bu ramazanda bize...

Zira ramazan,

Her akşam sırasına girilen pide kuyruğunun başındaki şanslı küçüğün mutluluğudur. Aldığı pidenin etrafa dağılan kokusudur. Midenin abur cubura vedası, akşam sofralarının baş misafiridir.

Müslümanın bayramıdır ramazan. Çocuklarınsa bayram öncesi heyecanıdır. Yeniliktir ramazan yeni ayakkabılardır. Yeniliktir ramazan, insanı yeniden temizlemetir. Güzellikleri katlamaktır.

Büyüktür Ramazan, çok büyüktür. Kocamandır... Bir miniğin annesine sevgisini anlatırken açtığı kolları kadar kocamandır ramazan. Sıcak havalarda aldığı dondurmayı keyifle özleyişidir Ramazan.

Geceleri uyanamayıştır Ramazan. Uucu ucuna yetişmektir imsağa kimi zaman. Alelacele atıştırmaktır... İftara heveslenmektir... Akşam yemeğinde beraber olmaktır , aile olmaktır Ramazan.

Sözün kısası,

Özeldir .

Ramazan güzeldir...

Elam E. Doğan

0
0
0
Yorum Yaz